Pozvánky
0

Garážový box v Brně

Netradiční akce zaměřená na bojové sporty se uskuteční tento pátek v Brně. Organizátoři chtějí v originálním prostředí garáží dát šanci jak trénovaným bojovníkům, tak i rváčům z řad veřejnosti. Kdo přišel s nápadem uspořádat takový večer? Nápad se zrodil v hlavách trenérů z Brněnské boxárny a Roberta Šulgana, bývalého profiboxera z Olomouce. Atraktivitu tématu potvrzovalo […]

Netradiční akce zaměřená na bojové sporty se uskuteční tento pátek v Brně. Organizátoři chtějí v originálním prostředí garáží dát šanci jak trénovaným bojovníkům, tak i rváčům z řad veřejnosti.
Kdo přišel s nápadem uspořádat takový večer?
Nápad se zrodil v hlavách trenérů z Brněnské boxárny a Roberta Šulgana, bývalého profiboxera z Olomouce. Atraktivitu tématu potvrzovalo dlouhodobé rozhodování, jestli akci uskutečnit a nedržet se klasického konceptu galavečerů. Po boxerských eventech v IBC a SONO Music Club však nastal čas propojit tento standard s undergroundem a Garáž box se tedy přesouvá pod zem. Do garáže.
Kdo se může akce zúčastnit jako bojovník?
Prakticky každý, kdo má rád bojové sporty a splní podmínky zdravotní prohlídky a předzápasového vyšetření. Cílem Garáže je umožnit nováčkům vyzkoušet si tento sport a nabídnout divákům kvalitní zápasy zkušených bojovníků, kteří umocní jejich zájem pěkným výkonem. A v neposlední řadě je tu “vyřizování účtů”.
Co je myšleno tím “vyřizováním účtů”?
Sejdou se dva rivalové, kteří si to svoje vyříkají v ringu místo na ulici. Pravidla jsou předem stanovena a obě strany jsou s nimi seznámeny a souhlasí. V každém takovém souboji je domluvený styl a chrániče. Na celý boj dohlíží rozhodčí a doktor, kteří jsou připraveni v jakékoliv situaci zasáhnout jako u klasického zápasu. Díky sociálním sítím jsou tyto souboje velmi vyhecované a slibují ten správný “street”, který do takové akce patří.
Podle jakých pravidel se bude fightovat?
U olympijského boxu to budou pravidla této disciplíny, stejně tak u amatérské formy K1 a MMA. U “vyřizování účtů” to bude jiné. Zde jsou pravidla drobně upravena (např. rukavice 10 oz místo 12 oz u mužů, bez chráničů na holeně, apod.). Samozřejmostí je přítomnost chrániče slabin, zubů a dalších, kterou jsou podmínkou účasti v ligových zápasech.
Kdo bude dohlížet nad pravidly a nebojíte se zranění u začátečníků?
Pravidla zastřešují certifikovaní rozhodčí jednotlivých disciplín a zkušení zápasníci s trenéry, jejichž jména jsou známá nejen na tuzemské, ale i na mezinárodní scéně. Tento tým bude dohlížet na objektivní hodnocení a fair play ve všech zápasech. Na případná zranění, nejen u začátečníků, jsme připraveni. Pomoc poskytne pětičlenný zdravotnický tým. Jako prevenci jsme také upravili délku kol a zpřísnili pravidla. Jejich nerespektování tedy znamená okamžité ukončení zápasu.
Kdo všechno se na organizování galavečera podílí?
Akci realizuje tým Brněnské boxárny spolu s Farmou Medlov. Velké díky patří také přátelům obou jmenovaných organizátorů, kteří se na akci participují.
Komu půjde výtěžek akce?
Touto akcí bychom chtěli pomoct dvojici handicapovaných dětí, kteří podstupují nákladnou léčbu a nebylo jim umožněno mít radost z pohybu jako ostatním. První je Radeček Crha, který trpí autismem. Druhá je Adélka Barešová, která je postižena Rettovým syndromem. Doufáme, že tato podpora přinese radost a alespoň na chvíli ulehčí život oběma dětem.
Chtěli byste pozvat diváky?
Jelikož se jedná o zcela netradiční akci, zveme diváky na jedinečnou podívanou, která s sebou nese mix úrovní, stylů a emocí. Uvidíte atmosféru, kterou znáte jen z amerických filmů a nezažijete ji na gala v navoněném hotelu nebo v sokolovně z padesátých. Každý boj s sebou nese něco navíc. Ring, fight club, pravej street. Je to Garáž box v Brně.
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!