Reportáže
0

Noc bojovníků Dobříš – galavečer, na který se jen tak nezapomene

Druhé pokračování Noci Bojovníků v Dobříši byl galavečer, kde vítězila dravost nad zkušenostmi, jeden z nejhezčích zápasů svedl dohromady osud a kde se stala nešťastná událost se šťastným koncem. Večer otevřel souboj Lukáš Burda vs Radim Cibulka, ve kterém na tom oba aktéři byli stylově podobně, nicméně zvítězila lepší fyzická kondice Cibulky i to, že […]

Druhé pokračování Noci Bojovníků v Dobříši byl galavečer, kde vítězila dravost nad zkušenostmi, jeden z nejhezčích zápasů svedl dohromady osud a kde se stala nešťastná událost se šťastným koncem.
1-87
Večer otevřel souboj Lukáš Burda vs Radim Cibulka, ve kterém na tom oba aktéři byli stylově podobně, nicméně zvítězila lepší fyzická kondice Cibulky i to, že lépe trefoval a zvítězil na body.
1-131
První boxerský duel obstaral Jan Korec a René Molík, pro kterého to byla premiéra v profi ringu. Ze souboje, který skončil na body, měl více René, který šel hezky na oko, tvrdě a častěji trefoval čistými údery a jenom díky Honzově houževnatosti zápas neskončil před limitem.
1-141
V dalším utkání osud svedl dohromady Bernarda Plavce a Karla Nečesánka, kterým oběma odstoupili soupeři a oni si vlastně zbyli. Už při ohlášení této dvojice jsme věřili ve skvělý zápas a skutečnost naše očekávání předčila. V souboji plném zvratů, ve kterém oba nasadili od začátku vysoké tempo, zvítězil Bernard KO, ale pochvala patří i Karlovi za předvedený výkon.
1-179
Do druhého boxerského zápasu nastoupil čerstvý mistr světa organizace GBF Daniel Vencl a proti němu Radek Geissmann. Zápas bohužel poznamenalo zranění, kdy si Daniel ke konci prvního kola utrhl hamstring a tak i když to zkoušel ještě ve druhém, byl nucený zápas vzdát a ten tedy skončil vítězstvím Radka Grossmanna TKO.
1-199
Josef Veselý na svůj pokročilý věk vypadá skvěle a udržuje se ve vynikající formě. Tentokrát v souboji zkušenost vs dravost zvítězila dravost v podání Milana Gruse. Mrakošlap v zápase dobře pracoval a obzvláště jeho kolena, která i naskakoval nacházela cíl. Milan zaslouženě zvítězil, ale Pepovi patří obdiv za jeho bojovnost a hlavně tvrdost.
1-218
Souboj dívek Kateřina Taclová vs Šárka Vašová prakticky skončil dříve, než mohl pořádně začít. Holky se neúmyslně srazily hlavama a Kateřina to odnesla tržnou ranou, kvůli které jí rozhodčí nedovolil pokračovat a tak vítězí RSC Šárka Vašová.
1-258
Do zápasu K1 poprvé nastoupil  úspěšný zápasník v MMA Ondřej Skalník a proti němu rvavý Renat Beket. O vítězi souboje, kde ani jeden z fighterů toho druhého vysloveně nepřejel, rozhodlo Ondry naskočené koleno, po kterém byl Renat počítán a tak se z vítězství radoval Ondřej Skalník.
1-272
Univerzální Jan Holec nastoupil v boxerském utkání proti Jiřímu Jarošovi a kdo by čekal, že se bude šetřit na další důležitý zápas, který ho brzy čeká na Simply the Best, tak se mýlil. Po počátečním oťukávání dostal soupeře k provazům a rychlými kombinacemi ukončil zápas KO hned v prvním kole.
1-308
Do očekávaného souboje Muay thai na pět kol nastoupil Jakub Stelšovský a Jan Šindelář. Bylo vidět, že se oba na tento duel pečlivě připravovali a tak předváděli Muay thai na vysoké úrovni. Ve čtvrtém kole Jakub dobře zaklinčoval, kolenem na žebra poslal Honzu k zemi a prodloužil tak vítěznou šňůru nad kvalitními borci.
1-335
V hlavním zápase večera nastoupil v K1 Luboš Raušer a proti němu čerstvý mistr Polska Michal Blawdziewitz. Luboš vítězství potřeboval jako sůl a to se také po zásluze dostavilo. První dvě kola Luboš pracoval z větší vzdálenosti, což k úspěchu nevedlo, ale ve třetím vzdálenost zkrátil a po tvrdých kolenech a úderech byl polský soupeř po třetím počítání odmávaný.
1-108
Zápas Jan Krájíček vs Tomáš Kučák dopadl vítězně pro Jana, když nejdříve zasáhl naskočeným loktem a po tvrdě trefeném roundu Tomáš zkolaboval. Bohužel se mu zastavilo srdce a záchranáři začali bojovat o jeho život.Velké štěstí bylo, že na turnaji byly přítomny i dvě lékařské kapacity a to Martin Barták a Jiří Chrobok, kteří ho masáží srdce, defibrilací a dalšími úkony přivedly zpátky k životu a právě dnes byl Tomáš propuštěn do domácí léčby a věříme, že se brzy dá úplně do pořádku.
„Galavečer Noc Bojovníků na Dobříši se stává tradicí a chci v této práci dále pokračovat. Baví mě se pohybovat okolo lidí, kteří jsou spojeni právě s bojovými sporty. Budu pracovat na tom, aby u nás diváci viděli českou špičku a v příštím ročníku i více zahraničních zápasníků. Věřím také ve větší podporu partnerů akce, abychom mohli zase více tento krásný sport přiblížit veřejnosti. Tento galavečer byl velmi náročný pro spousty lidí a pro mě další obrovské zkušenosti, ale také ukázal pro další organizátory, jak moc je důležité mít kvalitní záchranný tým… Jsem strašně vděčný, že na galavečeru byl v roli hosta MUDr. Martin Barták a MUDr. Jiří Chrobok, díky nimž je dnes Tomáš mezi námi. Budu se těšit na další ročník, ale je možné, že se uvidíme ještě mnohem dříve 😀
Chtěl bych poděkovat generálnímu partnerovi Profirentcars – půjčovna luxusních a sportovních vozů, Nejdrazsipneu.cz, hlavnímu partnerovi BIOS s.r.o. – největší výrobce vazníků v ČR, Alex reklama – kompletní reklamní servis, dále partnerům Divian Dream, Milan Pechar -Eureka bar, Lesostavby Beroun, Ekologická Stavební Beroun, San Marco Casino, Police Detailing, Hayashi, Omega Trans s.r.o., Dokas Dobříš, Zámecká restaurace Dobříš, STK Zdaboř Příbram, Driver’s point Dobříš, Extra.cz, TV NOVA SPORT 2 a Czechfighters.
Velmi děkuji a vážím si pomoci Miroslava Peka, mojí manželky Gabriely Chocholoušové, Rudolfovi a Kateřině Suchomelovým, Michala Frabši a Luboše Raušera. Všem co mi pomáhali na galavečeru z Boxing Clubu Dobříš, Lukáš Pilecký, Radek Bartoš, Mirek Procházka, Martin Pancíř, Vladislav Havel, Jiří Nakládal, Vítek Routa, Tomáš Buriánek, Alena Holá, Martin Kalát, Lukáš Tlamka, Karel Luxík a jeho Promotech.cz a všem zápasníkům, kteří neodmítli moje nabídky a mohli se na Dobříši ukázat. Vše zpracujeme a brzy můžete shlédnout více jak hodinový záznam na NovaSport. Záznamy by měly běžet zhruba tři týdny na NovaSport 1 a NovaSport 2,“ zhodnotil galavečer organizátor Alex Chocholouš.
1-45
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!